Turnike Geçiş Sistemleri

User Bilişim olarak kurum kuruluşların güvenliklerini sağlamaları için Turnike Geçiş Sistemleri kuruyoruz.

Alan Güvenliği

Turnike Geçiş Sistemleri

Turnike geçiş sistemi, günümüzde giriş çıkışların kontrol altına alınması ve güvenliğin sağlanması açısından büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple bir çok alanda tercih edilirler.

Cihazlarla entegre çalışan yazılımları iki grupda ele alabiliriz. Bunlardan birincisi olan hazır paket programı sadece giriş çıkış ve güvenlik kontrolü sağlar, ikincisi ise, sizin çalışma şeklinize göre özel yazılım kurulumu yapılarak istediklerinizi karşılar.

User Bilişim Turnike Sistemleri

Özel Yazılımı konusunu biraz detaylandırırsak eğer; Örneğin bir kütüphaneniz var ve dışardan ziyaretçi kabul ve rezervasyon işlemleri var diyelim, ilgili kullanıcılar arayüz üzerinden önceden yer ayırtmamışsa turnike sisteminden geçemeyeceklerdir.

Bir başka örnekte ise; giriş çıkışların ücretli olduğu bir yeriniz olduğunu varsayalım, giriş çıkış yaptığı aracı yöntemleri(mifare kart, kare barkod veya Tc kimlik No) kullandığında bakiye kontrolü ve ödeme sistemleri dahil edilebilir.

Turnike Geçiş Sistemleri

Çeşitleri ve Özelikleri

01

Fabrikalar

02

Statlar

03

Stadyumlar

04

Belediyeler

05

Okullar

06

İşletmeler

07

Spor merkezleri

08

Hava alanları

09

Metro

10

Tren İstasyonları

11

Dershaneler

12

Siteler

Montajı Yapılacak Cihazlar Garantili mi?

Evet..! User Bilişim olarak kurduğumuz tüm sistemler 2 yıl garantilidir.

Hızlı geçiş turnikeleri

Kaç Çeşit Turnike Vardır?

Kurulumunu Yaptığımız 3 Çeşit Turnike Sistemi Vardır

Kollu ve Flaplı olarak ikiye ayrılırlar. Günümüzde Hızlı Geçiş Turnikeleri olarak Flaplı modeli tercih edilmektedir. Hem estetik görünümü hemde daha işlevsel olduğundan tercih sebebi olarak kabul edilir.

Engelli geçiş turnikeleri, bedensel engelli ziyaretçilerin geçişleri için kullanılır. Bunun yanında VIP olarak da kullanılabilir. Bu tarz turnikeler genellikle uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Geçişleri kontrol eden yetkili tarafında kumanda ile açılabilir.

Uzunlukları 2 metreyi gördüğü ve insan boyunu aştıkları için bu ismi almışlardır. Boy turnikeleri genellikle stadyum, ceza evleri, havalimanları gibi yerlerde, insan taşkınlıklarını engelleyebilmek amacıyla tercih edilirler.

Aklınızda Sorular mı Var?

Bize Hemen Yazabilir veya aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.